Staviame s Velox-om

Výhody pre architektov a projektantov:

VELOX je  komplexný stavebný systém. Základným materiálom pre  obvodové steny,  vnútorné nosné steny, stropy aj priečky je štiepkocementová doska. Sendvičové steny VELOX  so zabudovanou teplenou izoláciou v spojení s priebežným betónovým jadrom ponúkajú variabilný, staticky mimoriadne odolný  systém, ktorý  umožňuje projektovať budovy každého druhu  celkom podľa Vašich predstáv.

Betónové jadro poskytuje budovám zo systému VELOX maximálnu stabilitu a pevnosť aj na podložiach, ktoré sú náročné na statiku. Vnútorné nosné steny už od hrúbky 220 mm ponúkajú vynikajúce zvukoizolačné parametre – vzduchovú nepriezvučnosť od  57 dB. Výborné tepelnoizolačné a tepelnoakumulačné parametre stien umožňujú stavať v porovnaní s tradičnými materiálmi tenšie steny, čo v praxi  môže znamenať aj 10m2 úžitkove plochy  navyše. Keďže VELOX je prírodný materiál a budovy postavené z tohto systému  výrazne šetria energie, patria  budovy postavené z VELOXu  k udržateľnej výstavbe.

Výhody pre stavebné firmy:

Systém VELOX prináša pre stavebné firmy jednoduchú a rýchlu výstavbu. Realizácia stavieb vo VELOXe znamená  perfektnú statiku vďaka priebežnému betónovému jadrujednotnú a ľahko opracovateľnú rovinu pre vedenie inštalácií /napríklad elektorinštalácie/ a napokon rovinu pre kotvenie konštrukcií, ako je sadrokartón, zavesené podhľady, odvetrané fasády, obklady a pod..

Vďaka  premyslenému systému získajú stavebné firmy vysoké výkony  na stavbe pri nízkom počte nasadených  pracovných kapacít /1 pracovná skupina = 3 montážnici/. Výhodou sú aj nízke nároky na zariadenie staveniska /jednoduché náradie, ako pri spracovaní dreva/ a  skladovacie plochy – preto je  VELOX vhodný aj pre výstavbu v stiesnených pomeroch a napokon nízka prašnosť a hlučnosť výstavby. VELOX je preto vhodný aj pre oblastí, ktoré sú už zastavané a obývané. 

Výhody pre majiteľa rodinného domu:

Patentovaný stavebný systém VELOX poskytuje svojim majiteľom 3 základné výhody v jednomtepelnú izoláciu, zvukovú izoláciu a najlepšiu tepelnú akumuláciu na trhu. Vďaka vynikajúcej tepelnej izolácii môže majiteľ pri stavbe svojho domu počítať s tenšími stenami ako je štandard bez toho, aby stúpli tepelné straty. Obytná alebo úžitková plocha tak môže byť väčšia aj o 10m2 v porovnaní s tradičnými materiálmi.

Výhodou je aj výnimočná životnosť domu postaveného v systéme VELOX. Betónové jadro zaručuje plnú funkčnosť budovy aj po dlhých rokoch. Nízke prevádzkové náklady a prírodný materiál garantujú, že Váš dom bude ohľaduplný k životnému prostrediu viac , ako domy postavené z iných materiálov. Ďalšou výhodou je praktické a veľmi jednoduché kotvenie do stien a stropov VELOX  drevoskrutkami bez hmoždiniek a veľkých dier. Napríklad pre obrazy, lampy, garniže a poličky. Výstavba hrubej stavby rodinného domu v systéme VELOX trvá približne 1 mesiac, čím výrazne šetrí náklady pri samotnej stavbe.

zdroj: http://www.velox.cz/sk/

© 2023 | GDPR | Ochrana osobných údajov | Tvorba webu GFXpulse