Fúkaná izolácia

História PUR peny

Výroba siaha až na počiatok minulého storočia. Otto Bayer Nemecký chemik na konci tridsiatich rokov vyvinul polyuretán a odcestoval do Ameriky, kde ho dofinalizoval s Davidom Eynonom a spolu uzrelo svetlo sveta ich prvé dielo. Pretože prebiehala vojna polyuretán bol postavený mimo civilný sektor. Zabudnuté dielo oddychovalo až do roku 1963 kedy Fred Gusmer postavil prvý stroj na striekaný polyuretán. Odvtedy prešiel vývojom a dnes ho máme aj na Slovenskom trhu. Striekaná izolácia sa tak dostala do domácností Slovenských staviteľov a stavebníkov.

Vlastnosti

Striekaná izolácia a jej vlastnosti v oblasti zateplenia sú jedinečné. Aplikácia striekaním zabezpečuje dokonalé spojenie s povrchom. Nehrozí vznikanie tepelných mostov ako je to pri nedokonalom prekrývaní vláknitej izolácie. Taktiež je odolná voči hlodavcom. Na rozdiel od iných izolačných materiálov je pena stála. Udržuje si rovnaký objem a nezmršťuje sa. Proces aplikácie je veľmi rýchly, pretože striekaná izolácia nevyžaduje žiadnu špeciálnu prípravu. Jediné čo na stavbe potrebujete mať je 380V elektrická prípojka.

Využitie

Využitie striekanej izolácie je všestranné. Môžete ju použiť na izoláciu interiéru, exteriéru alebo strechy. Penu delíme podľa jej štruktúry na mäkkú alebo tvrdú. Mäkká pena sa využíva v interiéroch, má otvorenú bunkovú štruktúru a dobre prepúšťa vzdušnú vlhkosť. Tvrdá pena má uzavretú bunkovú štruktúru a jej využitie je hlavne v exteriéroch aj ako hydroizolácia. So striekanou izoláciou môžete zaizolovať čokoľvek. Výborne vyplní rohy pri izolácií podkrovia, krovu alebo stropov. Pena sa dostane všade aj medzi steny. Využiť ju môžete na izoláciu základov, fasád, ako podklad pod poter alebo vykurovanie, prípadne na pochôdzne strechy a haly. Je ideálnym riešením pre zateplenie plechových striech, pretože funguje ako zvukový izolant. Navyše šetríte životné prostredie. Striekaná izolácia je ekologická. Nemá dopad na ozónovú vrstvu.

Mäkká pena

Keďže interiér potrebuje dýchať, používa sa v ňom mäkká pena s otvorenou bunkovou štruktúrou. Vlhkosť pohlcuje a taktiež ju dokonale odvádza, čo zabraňuje tvorbe plesní. Výhodou je aj nízka objemová hmotnosť, ktorá nezaťažuje konštrukcie.

Viac informácií v letáku na stiahnutie Fúkaná izolácia PUREX

Posted in Novinky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *