Stavebná chémia

   

Stavebná chémia obsahuje produkty na penetrovanie a prípravu stavebných podkladov, prímesi do stavebných hmôt a zmesí, nájdete tu výrobky s ochrannými impregnačnými účinkami. Do tejto kategórie výrobkov patria tiež plastifikátory a urýchľovače, nemrznúce prísady, ale aj prostriedky na odstraňovanie a čistenie, alebo prostriedky na likvidáciu plesní.

 

  • PUR PENY

V našej ponuke nájdete veľký výber montážnych pien a príslušenstva pre profesionálov a hobby použitie. Vysoká priľnavosť, skvelé tepelnoizolačné vlastnosti, dlhá životnosť, prijateľná cena to sú len niektoré z vlastností našich montážnych pien, ktoré nájdu široké uplatnenie vo všetkých odvetviach stavebníctva. Slúžia hlavne na izolovanie a tesnenie okenných rámov, zárubní, konštrukčných prvkov striech, sanitárnych prvkov, potrubných a káblových vedení a mnoho ďalších.

 
  • Penetrácie

Penetračné nátery slúžia na  prípravu stavebných podkladov, zjednocujú nasiakavosť, spevňujú ich, slúžia ako mostík pri aplikácii ďalších vrstiev.

 

 

 

 
  • Hydroizolácie


Cementové hydroizolácie - najpredávanejšia dvojzložková tekutá lepenka, jednozložkové hydroizolácie pre interiér aj axteriér, vystužovacie tesniace pásy a membrány, hĺbková kryštalizačná hydroizolácia. 
Nopové fólie s príslušenstvom.
Asfaltové hydroizolácie DenBit - tmely, stierky a lepidlá na rôzne druhy použitia.
Na hydroizolácie striech a základov – penetračné-, izolačné- a ochranné laky, bitumenové stierky a tmely, strešné bitumenové pásy - na vystuženie rohov a kútov.


 

 

  • Silikóny

Silikóny - elastické tmely – spolu s akrylovými tmelmi sú najviac používanou skupinou tmelov nie len  v domácnostiach. Sú vodovzdorné, určené na tesnenie škár okolo vaní, umývadiel či sprchových kútov atd. Vyrábajú sa v rôznych farebných odtieňoch.

 


 

 

 
  • Nátery

​Prostriedky na ochranu pórovitých materiálov pred nepriaznivými poveternostnými vplyvmi, vnikaním vody, agresívnymi chemikáliami a nečistotami z ovzdušia. Zabraňujú  transportu solí z podkladov. Sú vhodné na betón, tehlu, omietku a ďalšie materiály.

 

 

 
  • Riedidlá

​Špeciálne prostriedky povrchovo aktívnych látok, na čistenie a ošetrovanie, ale aj na znižovanie vlhkosti.

Riedidlo je aj prostriedok pre úpravu hustoty lepidiel. Je taktiež vhodné na čistenie nástrojov. Riedenie lepidiel je vhodné pri lepení nesavých povrchov.

 

 

 

  • Škárovacie hmoty

 

Škárovacia hmota je určená na škárovanie obkladov a dlažieb z keramiky, skla a kameniny, vrátane mramoru, na stenách i podlahách. 

 

 

 
  • Maliarske farby

My ľudia veľa času prežijeme vo vnútorných priestoroch, preto si ich prajeme upraviť tak, aby vyhovovali našim prianiam a predstavám. Farby, ktoré nás obkolesujú sú to, čo často podvedome vplýva na pocity a náladu: priestor presvetlia alebo stmavia, vytvoria ho chladný alebo teplý, živý alebo nudný.