Sadrokartón

  • Mať perfektný strop či priečky je jednoduché

Montovanie nových priečok a stropov je udalosť, ktorá dlhodobo ovplyvní estetiku vašich priestorov. Rigips vám teraz ponúka sadrokartónovú dosku 4PROfesional, ktorá nastavuje nový štandard kvality v oblasti sadrokartónovej výstavby.

 

Dokonalé steny môžete získať 
aj vďaka kvalitnému tmeleniu

Výsledný povrch steny môžete vylepšiť aj kvalitnou povrchovou úpravou. A to tak, že si zvolíte nadštandardný postup tmelenia v kvalite Q4. Je vhodné, napríklad, ak chcete priestor nasvietiť prirodzeným alebo umelým svetlom (svetelné rampy na stropoch, veľkoformátové okná). Tmelenie Q4 môžete použiť pod nátery so stredným lakom, vinylové tapety, benátsky mramor a pod. Na tmelenie spojov a celoplošné stierkovanie sadrokartónu použite tmel RIFINO TOP.

 

 

  • S nami si vytvoríte dokonalé podkrovie

Ak sa chystáte premeniť doteraz nevyužitý priestor na povale alebo plánujete novostavbu so šikmou strechou, protipožiarne sadrokartónové systémy Rigips sú na výstavbu podkrovia ideálny stavebný materiál. 

 

Nové podkrovie, to nie sú len dosky.
Dbajte dôraz na celý systém pri prestavbe.

Spolu s ostatnými prvkami, ktoré tvoria testovaný stavebný systém (dosky, profily, tmely, príslušenstvo) a odbornou montážou, garantujeme vysokú kvalitu a funkčnosť konštrukcií. Ak potrebujete riešiť akustiku, zvoľte modré akustické systémy MA (DF), ktoré spĺňajú aj požiadavky na protipožiarnu ochranu.

 

 

 

  • Splňte si s nami sen o vlastnom dome rýchlo a jednoducho

Montované drevostavby sú moderným a čoraz častejšie vyhľadávaným spôsobom bývania. Oproti tradičným murovaným stavbám prinášajú celý rad výhod.

Podstatou sendvičovej montovanej drevostavby je skeletová konštrukcia z drevených stĺpikov vyplnená tepelnou a akustickou izoláciou, opláštená konštrukčnými doskami. Tieto dosky musia mať také pevnostné charakteristiky, ktoré zabezpečia rámovú tuhosť konštrukcie, dostatočne odolný povrch proti nárazom, možnosť kotvenia zariaďovacích predmetov (napr. skrinky). V neposlednom rade musia zabezpečiť odolnosť nosnej konštrukcie pred požiarom pri jej zaťažení.

Zo systémov Rigips spĺňajú vyššie spomenuté vlastnosti dve konštrukčné dosky – sadrovláknité dosky Rigidur H a sadrokartónové dosky Rigistabil. 

V interiéroch drevostavieb sa používajú na niektoré nenosné konštrukcie hlavne stropov a podkroví ajsadrokartónové systémy. Na kvalitnú tepelnú a zvukovú izoláciu podláh sa používajú rôzne skladby suchých podláh Rigidur.

 

Drevo a sadra sa k sebe hodia

Vedeli ste, že drevo a dosky na báze sadry tvoria prirodzenú kombináciu stavebných materiálov? Je to tak, oba materiály totiž:
- patria k prírodným produktom , 
- zabezpečujú vysoké ekologické a hygienické parametre stavieb,
- zabezpečujú komfortnú interiérovú klímu.
A navyše, sadrové dosky viažu v sebe kryštalickú vodu a výborne chránia drevené prvky pred požiarom!

 

 

  • Aj obyčajné okno môže mať atraktívny vzhľad

Ak sa chystáte vymieňať okná a po ich výmene potrebujete upraviť špalety okien, Rimano Spalet 120 je ideálny materiál pri rekonštrukcii okien na vyspravenie, prípadne opravu špaliet okien. Je vhodný na všetky typy podkladov, pre lokálne opravy a zároveň rekonštrukcie poškodených plôch v interiéri.

 

Pozor na trhliny pri výmene okien.
Dá sa im ľahko predísť.

Starostlivé nalepenie a osadenie profilov zaručí, že výsledok bude dokonalý. Profily vedú náradie a v podstate nám neumožnia urobiť chybu. APU lišta vytvorí dilatáciu medzi okenným rámom a omietkou, takže sa v tomto detaile zabráni vzniku trhliny.

 

 

 

  • Prezradíme vám tajomstvo majstrovsky hladkých stien

Ak máte rodinný dom postavený z pórobetónu alebo máte nové bytové jadro z pórobetónu, Rimano GletXL je ideálny materiál na omietanie či stierkovanie pórobetónových stien.

 

Vymeňte lepidlo za prírodný materiál
a vaše steny začnú dýchať.

S touto jemnou hladenou omietkou dokážete ušetriť veľa času a peňazí. Pracovný postup je totiž oveľa kratší, pretože namiesto zaužívanej kombinácie stierky a lepidla (kléber) použijete len jeden produkt. Okrem toho je povrch pripravený rovno na maľovku.